Drobečková navigace

Úvod > Informace o obci > Okolí obce

Okolí obce

Raně barokní zámek v Sokolově

V nejbližším okolí Dolního Rychnova je možné navštívit mimo okresního města Sokolova i mnoho přírodních zajímavostí a historických míst. V okresním městě je možné navštívit Okresní muzeum, které využívá prostory raně barokního zámku. Je zde rovněž umístěna knihovna a prostory zámku se rovněž používají pro pořádání koncertů a výstav.

Mistrovství světa v cyklotrialu na Březové, Královské Poříčí kostel sv. Kunhuty

Dalším místem, které je možné v okolí navštívit je obec Březová, která je veřejnosti známá pořádáním mistrovství světa v cyklotrialu. Okolí obce láká svým okolím k pěší turistice a houbaření. Za návštěvu stojí i půvabná obec Královské Poříčí s gotickým kostelem sv. Kunhuty z první poloviny 13.století, barokně upraveného v 17.století. Na okraji obce pak stojí za povšimnutí hrázděné stavení a účelově využitý secesní zámek z roku 1910.

Chlum - kostel svaté Máří Magdaleny

Pro pěší turisty i cyklisty je lákavým cílem již od 14.století vyhledávané poutní místo Chlum svaté Máří. Komplex bývalého kláštera s kostelem sv. Máří Magdaleny je jedním z nejvýznamnějších barokních souborů v ČR. Místo je navštěvováno hojně i turisty ze zahraničí zvláště v době konání poutí. Podle pověsti ve zdejší kapli bývala loupežnický skrýš - příběh se objevuje v romantické rytířské hře "Loupežníci na Chlumu", kterou přeložil a upravil J. N. Štěpánek roku 1815.

Loket - hrad a kostel sv. Václava

Ve vzdálenějším okolí obce za návštěvu stojí město Loket, jehož historické prostory slouží dnes k pořádání mnoha kulturních a společenských akcí. Některé z nich vytvořily dokonce tradici a probíhají pravidelně každý rok. Od počátku července je možné ve městě spatřit kejklíře, komedianty, rytíře, ale i kata. Ve městě zní středověká hudba a ozývá se rachot ze soubojů při konání středověké slavnosti purkrabího Půty - svátek středověkých zvyků.

Krásenská rozhledna, Dlouhá stoka (umělý kanál)

K návštěvě láká svými památkami i obec Krásno u Horního Slavkova i samotný Horní Slavkov. Stejně jako v Horním Slavkově, tak i v Krásně hrála velkou roli těžba cínu. Na podporu důlní činnosti byl vletech 1534 - 1536 vybudován umělý kanál o délce 24 km tzv. "Dlouhá stoka". Vzhledem k jedinečnosti tohoto díla byl podán návrh na prohlášení kulturní památkou. Dalším místem, které je velkým lákadlem je "Krásenská rozhledna" se spirálovým vnějším schodištěm. Odtud je možné podnikat výlety po turistických značených trasách do Slavkovského lesa - chráněné krajinné oblasti s bohatou faunou a florou.

Slavkovský les, Kostel sv. Jiří v H. Slavkově

V samotném Horním Slavkově pak stojí za návštěvu kostel sv. Jiří a městská památková zóna. V chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa je možné navštívit památku evropského významu důl Jeroným v Čisté. Tato významná památka je v současnosti bohužel nepřístupná, ale okolní krásná příroda láká k výletu. V budoucnu se možná dočkají v blízkosti otevření léčebny pro onemocnění horních cest dýchacích.