Drobečková navigace

Úvod > Informace o obci > Současnost obce

Současnost obce

Obec Dolní Rychnov leží nedaleko okresního města Sokolov. Protože se jedná o obec s převážně hornickou minulostí, je dodnes patrná tato činnost po celé obci a přilehlém okolí. Moderní dějiny obce by svůj počátek mohly stanovit na rok 1991, kdy k 1.1.1991 byla obec osamostatněna. Do vínku ve svých začátcích dostal obecní úřad 20.000,- Kč a mohlo se začít. Za posledních 10 let bylo v obci na různých akcích proinvestováno 70 miliónů Kč. Mohly tak být vybudovány nové půdní byty, nová čistička odpadních vod, mohla být provedena plynofikace obce a provedeny parkové úpravy. Po výměně vodovodního řádu se chystá i úprava vozovek v obci. Části vodovodu pochází dokonce až z roku 1894 a výměna je nutná. Rozjíždí se rovněž výstavba 21 rodinných domků. Je připraven projekt na vybudování 11 půdních bytů. Velkým záměrem do budoucna je vybudování sportovně rekreačního areálu, který zasahuje do katastru několika obcí.

Dolní Rychnov je členem "Zájmového sdružení právnických osob Sokolov - západ". V rámci této akce by mělo vzniknout golfové hřiště, lesopark, zoopark a sportovní areál. Dále je obec členem "Hospodářské rady Sokolovska", "Euroregia Egrensis" a "Georgia Agricoli". K novodobým tradicím obce se mohou počítat každoroční akce pro občany jako je "pálení čarodějnic" a "Dětský den", kdy se účast návštěvníků může počítat na sta. V obci se rozvíjí drobné i střední podnikání, mají zde sídlo i některé velké společnosti. Zaměstnání hledají obyvatelé obce přímo v obci, nebo v blízkém okresním městě, eventuálně v širším okolí. Do školy dojíždí děti z obce do blízkého Sokolova.

V obci se myslí i na sportovní vyžití obyvatel. Působí zde oddíl kopané SK Dolní Rychnov, jehož "A"-tým hraje krajský přebor. Oddíl malé kopané FC Tenis Dolní Rychnov hraje také krajský přebor. Ani tělocvična nezůstává bez zájmu. Večer se zde schází ženy z obce, aby si i ony zacvičily. V obci má svoji střelnici Sportovně střelecký klub Policie Sokolov, který svoji činností patří mezi jeden z nejúspěšnějších klubů. V tomto střeleckém klubu velmi úspěšně působí i občané z Dolního Rychnova.

Základní informace o obci Dolní Rychnov
Výměra: 522,77 ha.
Počet obyvatel: 1219
Míra nezaměstnanosti: 9 %
Pošta v obci: JE
Škola v obci: NENÍ
Zdravotnické zařízení v obci: NENÍ
Policie v obci: NENÍ
Kanalizace v obci: VE VÝSTAVBĚ
Plynofikace v obci: ANO
Vodovod v obci: VE VÝSTAVBĚ